چند روز پیش در مورد هنرمندهای جیره خوار پستی گذاشتم و البته در پست رمزی قبلی هم به برخی افراد که اصلاح طلب بودند و یکدفعه بعد از بازداشت، در نشریات اصولگرا قلم زدند اشاره کردم.

مسعود فراستی پور ، که حالا از اخر فامیلیش "پور" رو برداشته ، اولین نفر در سمت راست تصویر دیده میشه که مربوط به سال 60 و میزگرد حزب رنجبران ایران هست.

اما "مسعود فراستی" هم که امروز نقش یک منتقد سینما رو بازی کنه، در واقع اوایل انقلاب عضو گروه های کمونیستی و چپ بوده و به همین دلیل در سال 60 دستگیر و به اعدام محکوم میشه. بنا به گفته ی خودش سه سال در زندان حکم اعدام داشته تا اینکه توبه می کنه و یکدفعه همکار و همراه حکومت میشه! (اینجا)

این آقا مسعود، که هنوز هم از ریش بلند و کاپشنش مشخصه که تفکرات چپی و کارگری داره، حالا مدتی هست که در نقش حامی فیلم های سفارشی (مثل قلاده های طلا، چِ حاتمی کیا، فیلم های دهنمکی و...) و منتقد فیلم های اصغرفرهادی و کارگردانانی که مستقلا فیلمسازی می کنند، در برنامه ی هفت ظاهر شده. 

امثال مسعود فراستی زیادند که یکدفعه از یک متهم ضد حکومت، تبدیل به یک پاچه خوار تمام عیار میشن و در واقع این یک روش حکومت ها برای بازی "دو سر برد" با متهم هاست. متهم به زندگی عادی بر می گرده و از خطر اعدام یا زندان نجات پیدا می کنه و در قبالش تا آخر عمر به نفع حکومت فعالیت میکنه و حتی معروف هم میشه!

لباس شخصی ها به این روش خودشون، "تنظیم شدن" میگن و همیشه در برخورد با یک معترض، با روش فشار و آزار و شکنجه، طرف رو وادار به کاری می کنند که قبلا قبول نداشته.

این قضیه برای ورزشکارها هم کاربرد داره. کافیه مدالشون رو به رهبری یا "شهدای مدافع حرم" تقدیم کنند و پست دولتی بگیرند. حسین رضا زاده که اون زمان با هر بار گرفتن مدال طلا، تصویر رهبری رو بالای سر می گرفت، در دولت احمدی نژاد رئیس فدراسیون وزنه برداری شد و حالا هم عضو شورای شهر تهران هست! جالبه که همشون هم  - مثل علیرضا دبیر و عباس جدیدی - مدرک دکترا دارند و در دانشگاه تدریس می کنند، اما اگر از نزدیک باهاشون آشنایی داشته باشی، می بینی حتی نمی تونن اسم خودشون رو روی کاغذ بنویسن!!

منبع : .:: تیکه کلام ::.یک روش برای تغییر آدم ها
برچسب ها : میشه ,حکومت ,فیلم ,متهم ,اعدام ,یکدفعه ,مسعود فراستی دانلود زيرنويس فارسي