حضور امروز غفوریان و رجبی در بیت رهبری! (مهران غفوریان همون کسیه که هفته نامه ی یالثارات، به خاطر پوشش خانمش بهش لقب "دیوث" داده بود!)

امروز دوتا خبر، در شبکه های اجتماعی دست به دست شد: یکی حرفهای عجیب و تند مهران مدیری بود که مردم، این حرفها رو علیه آقای ظریف (وزیر امورخارجه) و امضای توافق هسته ای دونستند (اینجا)؛ و یکی هم حضور مهران غفوریان و مهربان رجبی در بیت رهبری برای دیدار مسئولین و سران اسلامی با رهبری بود!

مهران مدیری قبلا هم دوبار کارهایی به نفع حکومت انجام داده، یکی ساختن برنامه ی "بمب خنده" که به تمسخر تلوزیون های فارسی زبان اونطرف آبی (یا ضد انقلاب و مخالف) می پردازه و یکی هم تمسخر اعتصابِ نمایندگان مجلس ششم در برنامه ی "پاورچین".

مهران مدیری قبلا از دکتر ظریف برای بازدید از پشت صحنه ی سریال خانگیش "شوخی کردم" دعوت کرده بود و حالا گویا به ظریف حمله کرده! 

اما مهران مدیری، یک طنز دیگه به نام "مرد هزار چهره" درست کرد که بیشتر طعنه و کنایه به حکومت و دولت احمدی نژاد داشت. بعد از اون بود که انگار به دلایل مالی و اختلافات از صدا و سیما قهر کرد و کنار رفت، و در شبکه ی نمایش خانگی طنز "قهوه ی تلخ" رو درست کرد. از قضا این طنز هم که یک دربار پادشاهیِ ضعیف و فاسد رو نمایش میداد، در واقع طعنه به حکومت و مسئولین فعلی میزد، تا جایی که همزمانی این سریال بعد از وقایع سال 88 باعث شد که خیلی از معترضین سبز، گمان کنند مهران مدیری یک هنرمند مردمی و معترض هست! و خیلی از شخصیت های فیلم رو با افراد دخیل در سرکوب معترضین، مشابهت سازی کنند.

تا اینکه مشکل آقا مهران با صدا و سیما و حکومت حل شد و دوباره با برنامه ی "دورهمی" به صدا و سیما برگشت. این بار البته من هنوز شک دارم که دیالوگ گفته شده توسط مدیری، الزاما حمله به توافق هسته ای باشه، اما این رو شک ندارم که بازیگران و کارگردانان ما درد مردم ندارند، بلکه درد نون و پول دارند.

بهروز افخمی ، کارگردان فیلم تبلیغاتی مهدی کروبی در سال 84

چند وقتی هست که بهروز افخمی، برنامه ی تلوزیونی "هفت" رو اجرا میکنه و بلندگوی تبلیغاتی فیلم ها و کارگردانان حکومتی مثل حاتمی کیا و دهنمکی شده. سال گذشته هم در جشنواره فجر، فیلم سینمایی "روباه" رو که پروژه ی سفارشی وزارت اطلاعات در مورد ترور بزرگان هسته ای بود، ساخت! این بهروز افخمی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس ششم و جزو امضاء کنندگان نامه ی انتقادی به رهبری بود و جالب اینکه فیلم تبلیغاتی مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری سال 84 رو هم همین آقا بهروز ساخته!

باز از مثالهای متناقض دیگه میتونم به مجید مجیدی، کارگردان مطرح سینما اشاره کنم که فیلم تبلیغاتی میرحسین موسوی در سال 88 رو درست کرد. اما بعدا فیلم سفارشی و با بودجه ی کلان حکومت به نام "محمد رسول الله" رو درست کرد و تنها فیلمی که رهبری هم از پشت صحنه ش بازدید کرد، همین فیلم بود. یا جناب "کمال تبریزی" که زمانی فیلم سینمایی "مارمولک" رو - که طعنه های تندی علیه روحانیون داشت - ساخت و حالا فیلم "امکان مینا" که فیلمی سفارشی در نقد عملکرد سازمان مجاهدین خلق بود رو برای جشنواره ی فیلم فجر ساخت.

همه ی اینها به ما می فهمونه که هنرمندان این کشور ، اکثرا دغدغه ی نان دارند و برای پول حاضرند هر کاری بکنند. حتی هنرمندانی مثل رضا کیانیان یا حمید فرخ نژاد که در میتینگ های انتخاباتی اصلاح طلبان شرکت می کنند هم الزاما جهت گیری سیاسی خاصی ندارند و دنبال منافع خودشون هستند.

کم پیش میاد هنرمندانی مثل "رامین پرچمی"(رامین در سریال در پناه تو) که در سال 88 دستگیر شد، صرفا درد سیاسی یا دغدغه ی آزادی و معیشت و مشکلات مردم رو داشته باشه. الان دیگه به من ثابت شده هیچ هنرمندی قابل اعتماد نیست و به راحتی می تونن فازشون رو از یک "آزادیخواه" به یک "مرتجع" و خشک مقدس تغییر بدن. حتی رضا رشید پور که قبلا ازش تعریف کرده بودم هم دیگه قابل اعتماد نیست.

منبع : .:: تیکه کلام ::.اکثر هنرمندای کشور، جیره خوارند
برچسب ها : فیلم ,مهران ,حکومت ,برنامه ,درست ,بهروز ,مهران مدیری ,فیلم تبلیغاتی ,فیلم سینمایی ,اعتماد نیست ,تبلیغاتی مهدی دانلود زيرنويس فارسي